W powiecie myślenickim jest bezpiecznie. Tak wynika z danych jakie publikuje GUS

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Ukazały się dane jakie opracował Główny Urząd Statystyczny odnośnie przestępstw stwierdzonych przez policję w zakończonych postępowaniach przygotowawczych za I półrocze 2019 r. w powiatach i miastach na prawach powiatu. W okresie jaki podlegał opracowaniu doszło do 423 455 przestępstw. W przeliczeniu na 10 tysięcy mieszkańców, średni wynik to 110 zdarzeń.

Najwięcej przestępstw odnotowano (w przeliczeniu na 10 tyś. mieszkańców) w Nowym Sączu – 614, a najbezpieczniejszy okazał się powiat kolbuszowski z wynikiem 30 zdarzeń na 10 tyś. mieszkańców.

Z danych jakie podał Główny Urząd Statystyczny wynika że w powiecie myślenickim wskaźnik wynosił 71 i był dużo niższy niż średnia krajowa. Większą ilość przestępstw odnotowano w sąsiadujących z nami powiatach: wielickim (116) oraz bocheńskim. Niższym wskaźnikiem mogą się pochwalić powiaty: wadowicki (69), limanowski (60) czy suski (58).

W metodyce przyjętej przez GUS pod uwagę brane były przestępstwa stwierdzone co do których w zakończonym postępowaniu przygotowawczym potwierdzono, że jest przestępstwem

Jak wyjaśnia urząd statystyczny pod uwagę brano zarówno przestępstwa kryminalne jak i skarbowe.

dane Główny Urząd Statystyczny

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o