W Sieprawiu samochód uderzył w mostek, w Lubniu na nowej S7 zderzyły się trzy samochody

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP o godzinie 16.29 w dniu 17 stycznia wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w przydrożny mostek przejazdowy w miejscowości Siepraw.

Pojazd po uderzeniu zatrzymał się na boku. W wyniku wypadku jedna osoba została poszkodowana. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, strażacy z OSP Siepraw udzielili kwalifikowanej pomocy przedmedycznej (stabilizacja górnego odcinka szyjnego kręgosłupa, badanie urazowe, izolacja termiczna) osobie rannej, którą przekazano po przybyciu ZRM ratownikom medycznym.

Następnie usunięto skutki wypadku z jezdni oraz poddano sorpcji rozlane płyny eksploatacyjne. Pomoc drogowa zabrała pojazd z miejsca zdarzenia.

W następnym dniu 18 stycznia na nowym odcinku drogi ekspresowej S7 (Lubień – Naprawa) o godzinie 9.35 doszło w miejscowości Lubień do zderzenia trzech samochodów. Uszkodzone pojazdy blokowały przejazd jednym pasem ruchu w kierunku Zakopanego.

Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń. Na czas prowadzonych działań przez strażaków zabezpieczono miejsce zdarzenia, poddano sorpcji rozlane płyny eksploatacyjne oraz usunięto rozbite elementy pojazdów z jezdni.

Po zakończonych czynnościach operacyjnych wykonanych przez funkcjonariuszy policji dwa pojazdy zjechały poza drogę, a jeden został zabrany przez pomoc drogową. Zdarzenie to spowodowało utrudnienia w ruchu przez ok. 1 godzinę. W akcji udział brały zastępy OSP Lubień, OSP Tenczyn, JRG Myślenice.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o