W Skawinie ruszył punkt poboru wymazów

W piątek 23 października w Skawinie został uruchomiony punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa. Zlokalizowany jest na parkingu park&ride obok dworca “Biblioteka Skawina” przy ul. Sikorskiego 18. To drugi taki punkt na terenie Powiatu Krakowskiego. Jest czynny 7 dni w tygodniu, również w święta.

Na terenie gminy Skawina obserwujemy stale rosnącą liczbę zachorowań. Dzięki nowemu punktowi poboru wymazów mieszkańcy nie muszą jechać do Krakowa i czekać w długich, wielogodzinnych kolejkach. A to właśnie czas odgrywa tutaj kluczowe znaczenie. Im szybciej dowiemy się, czy jesteśmy chorzy, tym sprawniej możemy skutecznie zareagować.mówi burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

W punkcie w Skawinie test na obecność koronawirusa mogą wykonać wyłącznie osoby, które otrzymały zlecenie na tego typu badanie od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Na ten moment nie ma możliwości wykonania badań komercyjnych. Osoba pojawiająca się w punkcie pobrań musi posiadać numer zlecenia. Nie obowiązuje rejestracja, a badanie odbywa się tylko i wyłącznie w samochodzie. Wymaz pobierany jest również od dzieci.

informacja Marcin Kozielski – Urząd Miasta i Gminy w Skawinie

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content