W sobotę pożar w Krzczonowie, w niedzielę palił się autobus w Dziekanowicach

Sobotni wieczór 20 marca (godz. 20.31) i niedzielny poranek 21 marca (godz. 6.11) to dysponowanie i działania strażaków przy pożarach. W pierwszym przypadku zgłoszenie informowało o pożarze w budynku usługowo – mieszkalnym w miejscowości Krzczonów.

Do akcji wyjechały zastępy JRG Myślenice, OSP Krzczonów, OSP Tokarnia, OSP Więciórka, OSP Skomielna Czarna. Na miejscu potwierdzono, iż ogień obejmuje południową część oraz poddasze budynku. Wprowadzone do działań roty gaśnicze podały trzy prądy wody, którymi ugaszono ogień. Usunięto spalone elementy obiektu, przewietrzono i skontrolowano pomieszczenia przyrządami pomiarowymi nie stwierdzając dalszego zagrożenia. Akcja zakończyła się po dwóch godzinach.

Niedzielne zgłoszenie informowało o objętym ogniem autobusie na terenie zajezdni w miejscowości Dziekanowice. Zagrożone były stojące w pobliżu kolejne pojazdy.

Strażacy po przybyciu podali prądy wody, którymi ugaszono pożar. W tym przypadku do akcji dysponowano zastępy JRG Myślenice oraz OSP z terenu gminy Dobczyce – OSP Dziekanowice, OSP Dobczyce, OSP Sieraków.

Pomimo znacznych strat materialnych nikt podczas tych zdarzeń nie odniósł obrażeń.

informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content