W „Żeromskim” odnowione sale porodowe. Jest domowo i przytulnie

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Wystroje sal w klimacie pór roku, ciepłe światło i piękne dodatki – to tylko najbardziej widoczne efekty remontu porodówki w „Żeromskim”. Metamorfoza estetyczna to jednak nie wszystko. Znacząco zmieniła się także infrastruktura: wszystkie sale porodowe mają osobną łazienkę. Pacjentka w każdej chwili może skorzystać z prysznica w celu łagodzenia bólu, w jednej z sal jest także wanna do imersji wodnej.

Nowa jest cała aparatura medyczna schowana pod przyjaznymi panelami, sprzęt oraz meble: m.in. superfunkcjonalne łóżka, szafki, stołeczki, fotele, stanowisko do wypełnienia dokumentacji, kącik noworodka.

Położne zadbały o to, aby umożliwić pacjentkom poród aktywny i poród w pozycjach wertykalnych, dlatego na salach nie zabrakło szarf porodowych, drabinek, worków sako, piłek, mat. Nie zapomniano także o tatusiach, dla których przygotowano stoliki i fotele, gdzie mogą usiąść i oczekiwać na dziecko.
Akcesoria do kangurowania, koszule porodowe, radio, dekoracje, świeczki, obrazy, kocyki, poduszki, otulacze, ręczniki – dodatków i gadżetów dla każdej rodzącej kobiety i jej maluszka co nie miara. Położne osobiście zaangażowały się w pozyskiwanie dodatkowych pieniędzy na ich zakup.

To będzie najpiękniejsza porodówka w Małopolsce. Zależało nam na stworzeniu domowej przytulnej atmosfery. Przecież kobiety przeżywają tu z nami najważniejsze chwile swojego życia.przekonuje Anna Battek, położna z bloku porodowego.

Małgorzata Piątkowska – Kowalska, pielęgniarka oddziałowa na Ginekologii i Położnictwie Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie dodaje, że do tej pory na oddziale, który wygrywał ogólnopolskie akcje „Obywatel mama”, „Rodzić po ludzku”, brakowało nowoczesnych i komfortowych sal.

Ale po remoncie – od marca 2019 r. na oddziale jest pięknie i nowocześnie, wreszcie i na salach porodowych kobiety będą się czuły godnie i szczęśliwie – podkreśla pielęgniarka oddziałowa.Nie kryje zadowolenia także Andrzej Gach, szef oddziału ginekologiczno-położniczego.
Jestem szczęśliwy, udało się zakończyć przebudowę całego oddziału. Mam nadzieję, że już w najbliższym czasie zwiększy się liczba porodów w „Żeromskim”. Drogie Panie, czekamy na Was.kwituje dr Andrzej Gach.

Oddział ginekologiczno-położniczy w „Żeromskim” działa ponad 60 lat; od początku jego istnienia przyszło na świat ponad 175 tys. dzieci. Aktualnie rocznie przychodzi na świat tu ponad 2,5 tys. dzieci. Jest to jedna z największych liczb porodów w całym regionie! Koszt remontu to 510 tys. zł, w tym 350 tys. zł to dotacja Gminy Kraków, 160 tys. zł na remont porodówki przekazał Marszałek Małopolski.

informacja Szpital im. Żeromskiego w Krakowie

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x