Wacław Szczotkowski z klubu Prawa i Sprawiedliwości nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Myślenicach

Podczas Nadzwyczajnej XLI-szej Sesji Rady Miejskiej w Myślenicach zwołanej na wniosek grupy radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości ze stanowiska przewodniczącego Rady Miejskiej w Myślenicach został odwołany Jan Podmokły z klubu “Wspólnie dla gminy” (dawniej “klub Macieja Ostrowskiego”), za głosowało 13 radnych, przeciw głosowało 8 radnych.

Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Myślenicach został Wacław Szczotkowski z klubu “Prawa i Sprawiedliwości”, za którym głosowało 11 radnych, a przeciw jego wyborowi na stanowisko przewodniczącego głosowało 9 radnych, wstrzymał się 1 radny, był on jedynym kandydatem na to stanowisko. Klub radnych “Wspólnie dla gminy” nie delegował swojego kandydata, podobnie postąpili pozostali radni.

Głosowanie poprzedziła dyskusja na temat uzasadnienia wniosku jaki został złożony do projektu uchwały o odwołaniu przewodniczącego Jana Podmokłego.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach pan Jan Podmokły poprzez swoje dotychczasowe działanie stracił zaufanie wnioskujących radnych, co niewątpliwie powoduje negatywny wpływ na sprawne funkcjonowanie Rady Miejskiej w Myślenicach. Całokształt działań prowadzonych przez Przewodniczącego Rady pokazał, że nie wypełnia on należycie swojej funkcji, jest stronniczy, nie potrafi współpracować z radnymi w sprawie pracy rady, a nierzadko jego rozstrzygnięcia budzą wątpliwości co do zgodności ze statutem gminy.

Radni klubu Wspólnie dla gminy domagali się od wnioskodawców przykładów złego sprawowania funkcji jaką pełnił Jan Podmokły oraz wątpliwości jakie wysuwali w swoim wniosku wnioskodawcy dotyczące działania niezgodnego ze statutem gminy. Takiej odpowiedzi radni nie uzyskali. Podobnie Jan Podmokły wyraził swoje zdanie, iż nie przypomina sobie by naruszył statut gminy i taka kwestia nie była zgłaszana nigdy podczas tej kadencji Rady Miejskiej w Myślenicach.

Drugą część sesji od chwili rozpoczęcia głosowania prowadził wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Mirosław Fita (PiS), który od samego początku mylił się w procedurach jakie obowiązują podczas obrad radnych.

Po głosowaniu nad odwołaniem przewodniczącego, zabrał głos ustępujący z tej funkcji Jan Podmokły, który podziękował wszystkim za współpracę i raz jeszcze zapewniał, że nie występowały rażące błędy które występowały w uzasadnieniu wniosku o odwołanie go z funkcji przewodniczącego.

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content