Weekend cudów czyli kolejny finał Szlachetnej Paczki

Andżelika, Marcelina, Gabrysia, Igor, Krzysztof, Mateusz… To tylko część wolontariuszy, którzy wyciągają rękę do potrzebujących w ramach Szlachetnej Paczki. Drugą rękę wyciągają darczyńcy, którzy dbają o paczki z tym, co potrzebne: żywnością, odzieżą, środkami czystości, sprzętem AGD i RTV.
Liczni wolontariusze z uśmiechami widocznymi nawet spod masek z napisem “Lubię Ludzi” świadczą o tym, że stare powiedzenie o tym,iż większą radość jest w dawaniu, niż w braniu, to prawda.

W tym roku Weekend Cudów, czyli czas, w którym wolontariusze Szlachetnej Paczki rozwożą paczki od darczyńców do potrzebujących rodzin przypadł na 11 i 12 grudnia.

Myślenicka wolontariusze ponownie mogli skorzystać z uprzejmości Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu i urządzić w holu punkt przyjmowania paczek. A było ich naprawdę wiele, ponieważ nie tylko darczyńcy, którzy wzięli pod opiekę konkretne rodziny przywozili dary. Z pomocą przyszli również mieszkańcy Myślenic, przynosząc znaczne ilości żywności, środków czystości, ubrań i zabawek.
Z paczkami przychodziły rodziny z paroletnimi dziećmi, ludzie dorośli i starsi.

Wolontariuszy w noszeniu i dostarczaniu przesyłek wspierali członkowie rodzin i przyjaciele. Biorąc pod uwagę, jak wiele rodzin objęto pomocą, mieli sporo pracy i żadne ręce nie pozostawały bezczynne.

Wielką radość budzi fakt, że na potrzeby objętych opieką Szlachetnej Paczki nie pozostały obojętne urzędy: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Centrum Usług Społecznych.

W “centrum dowodzenia” pojawił się burmistrz Myślenic, Jarosław Szlachetka i zapewnił o pomocy w razie potrzeby.

Większość wolontariuszy to ludzie młodzi, którzy twierdzą, że wiele im ten czas dał. Więcej, niż oni dali z siebie, a przecież ofiarowali niemało.

Z pomocą przyszli też lokalni restauratorzy i cukiernicy, dokarmiając pysznościami zapracowanych wolontariuszy i darczyńców.
Podziękowania należą się cukierni Jan Dziadkowiec, cukierni Marszałek, restauracjom: Rekliniec, Na Stradomiu, Sova, Siedem Smaków oraz pizzerii Siesta.

tekst: Agnieszka Zięba

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content