Podczas minionego weekendu w zdarzeniach drogowych na terenie powiatu myślenickiego poszkodowane zostały 4 osoby

W minioną sobotę i niedzielę (7 i 8 sierpnia) doszło na terenie działania KP PSP Myślenice do 3 zdarzeń w których poszkodowane zostały osoby podróżujące pojazdami.

W miejscowości Tenczyn na drodze powiatowej doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym w wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Do kolejnego zdarzenia doszło w Głogoczowie na drodze krajowej nr 7 motocyklista uderzył w bariery ochronne, poszkodowany został kierujący motocyklem. Bulina na drodze powiatowej samochód uderzył w przepust przy drodze. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzeń podejmowali czynności Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w stosunku do poszkodowanych poprzez stabilizację kręgosłupa, opatrywanie ran, wsparcie psychiczne. Wszyscy poszkodowani po wstępnym zaopatrzeniu zostali przewiezieni do myślenickiego szpitala.

Dalsze działania to sorpcja płynów eksploatacyjnych, usuwanie rozbitych elementów pojazdów z dróg w celu przywrócenia ich dla ruchu pojazdów. W akcjach udział brały w zależności od miejsca zdarzenia OSP Tenczyn, OSP Lubień, OSP Głogoczów, OSP Osieczany, OSP Droginia i w każdym przypadku JRG Myślenice.

informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

Skip to content