Weekendowe działania myślenickiej drogówki

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach od 23 do 25 lipca br. prowadzili na terenie powiatu myślenickiego działania kontrolne pojazdów, których kierowcy poprzez brawurową jazdę łamią przepisy ruchu drogowego.
W czasie tych działań, prowadzonych głównie w godzinach wieczorno-nocnych, funkcjonariusze skontrolowali 129 pojazdów. Policjanci wzięli pod lupę m.in. miejsca gdzie często wieczorami zbierają się kierowcy samochodów, takie jak myślenickie Zarabie, parking przy ul. Podgórskiej w Dobczycach, czy rejon zalewu w Sułkowicach.

W czasie działań funkcjonariusze ujawnili 119 wykroczeń i wystawili 73 mandaty za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości (60). Policjanci zatrzymali również 10 dowodów rejestracyjnych. W jednym przypadku z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Działania kontrolne myślenickiej drogówki miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Przeprowadzona akcja była wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz odpowiedzią na sygnały docierające do myślenickich policjantów ze strony mieszkańców, oraz na informacje nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci ruchu drogowego w działaniach wspierani byli przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji.

Takie działania będą powtarzane w powiecie myślenickim cyklicznie.

informacja: KPP Myślenice
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content