Weekendowe zdarzenia drogowe na terenie gminy Pcim

W dniach 23 i 24 stycznia doszło na terenie gminy Pcim do dwóch zdarzeń drogowych. Około godziny 7.00 w miejscowości Trzebunia zauważono samochód osobowy, który znajdował się w rzece na dachu. Przybyłe na miejsce służby ratownicze zabezpieczyły miejsce zdarzenia, sprawdziły czy w pojeździe znajdują się osoby poszkodowane. Nie stwierdzono żadnej osoby dlatego przeszukano okolicę bez rezultatu.

Po pewnym czasie uzyskano informację, iż osoba biorąca udział w zdarzeniu sama opuściła pojazd i udała się do domu w celu przebrania się w suchą odzież. Działania strażaków polegały na postawieniu na koła pojazdu i wyciągnięcia go z koryta rzeki. Drugie zdarzenie miało miejsce na drodze ekspresowej S7 w miejscowości Stróża gdzie samochód osobowy uderzył w bariery ochronne. Poszkodowana została jedna osoba, której pomocy udzielili ratownicy medyczni ZRM.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorbcji płynów eksploatacyjnych, przemieszczeniu pojazdu na pas awaryjny oraz usunięciu z jezdni rozbitych elementów pojazdu. W działaniach udział brali funkcjonariusze JRG Myślenice oraz druhowie z OSP Trzebunia, OSP Stróża, OSP Pcim.

informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

 

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x
Skip to content