Weekendowe zdarzenia i interwencje strażaków, pożar Myślenickiego ZUO i alarm w kościele

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP przez dwa wolne od pracy dni przyjęło 17 zgłoszeń o zdarzeniach na terenie powiatu myślenickiego. Pożar Zakład Utylizacji Odpadów w Myślenicach o którym pisaliśmy wcześniej, 15 miejscowych zagrożeń oraz 1 fałszywy alarm.

W sobotę strażacy interweniowali między innymi przy uderzeniu samochodu osobowego w bariery ochronne na drodze ekspresowej S7 w Myślenicach. Osoba kierująca odniosła obrażenia i została odwieziona do szpitala.

W Dobczycach na drodze wojewódzkiej DW 964 samochód osobowy uderzył w drzewo. Kierujący wyszedł z pojazdu bez urazów.

W niedzielny poranek o godz. 7.10 po otrzymaniu alarmu z monitoringu zastępy JRG Myślenice udały się do Kościoła NNMP w Myślenicach. Po sprawdzeniu pomieszczeń nie stwierdzono pożaru. Wyjazd zakwalifikowano jako fałszywy z instalacji monitoringu pożarowego.

Godzinę później strażacy działali w Myślenicach na drodze ekspresowej S7 po uderzeniu samochodu osobowego w bariery ochronne. Nikt z podróżujących nie odniósł obrażeń. Kolejne wyjazdy pojazdów strażackich związane były z opadami deszczu (w niektórych miejscach intensywnymi) gdzie usuwano żwir, ziemię z jezdni dróg powiatowych w miejscowościach gminy Raciechowice (Dąbie, Zegartowice, Krzesławice), pompowaniem zalanej piwnicy w Szkole Podstawowej w Sułkowicach.

Godzina 15.38 to wyjazd do kolizji drogowej na drodze wojewódzkiej DW 956 w Harbutowicach. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Uszkodzone pojazdy blokowały jeden pas ruchu w kierunku Suchej Beskidzkiej. Na miejscu zdarzenia medycznych czynności ratowniczych udzielał ZRM – nie stwierdził osób poszkodowanych.

Usunięto pojazdy oraz skutki kolizji z jezdni. Jeszcze nie zakończono tego zdarzenia, a już wpłynęło kolejne zgłoszenie o kolizji na DW 956 w tej samej miejscowości. Zastępy strażaków rozdysponowane zostały i podjęły działania w nowym miejscu. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Również w tym miejscu działania zastępów polegały na usunięciu pojazdów, rozbitych elementów z jezdni w celu przywrócenia jej dla ruchu kołowego. Strażacy zakończyli dzień biorąc udział w wypadku do jakiego doszło w miejscowości Wiśniowa ok. godziny 22.50 na drodze wojewódzkiej DW 964 gdzie samochód osobowy uderzył w budynek mieszkalny. Trzy osoby podróżujące pojazdem zostały poszkodowane. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym, usunięciu skutków zdarzenia. W związku z uszkodzeniami budynku powiadomiono Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o