Wernisaż Wystawy Madonn Papieskich na Zarabiu

W Domu Parafialnym przy Parafii św. Franciszka z Asyżu w Myślenicach na Zarabiu otwarto wernisaż wystawy „Mater Ecclesiae – Wystawa obrazów Madonn Papieskich z okazji 40-tej rocznicy wyboru Św. Jana Pawła II na papieża” wykonanych przez członków „Grupy Lumen”.

Ekspozycja przedstawia współcześnie namalowane kopie cudownych obrazów Madonn koronowanych przez św. Jana Pawła II na terenie Polski. Wystawa została przygotowana z okazji 40. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Papieża. o. Zygfryd Kot, organizator wystawy, opowiada, że ikony zostały przygotowane przez artystów z „Grupy Lumen”, która działa w ramach Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Twórców Sztuki Sakralnej „Ecclesia”.

Na prezentowanej w Myślenicach ekspozycji prezentujemy 32 ikony z 36 przygotowanych , które przedstawiają Matkę Bożą. Są to kopie koronowanych wizerunków, a wszystkie powiązane są tym, że koronował je św. Jan Paweł II, Papież, którego zawołaniem były słowa „Totus Tuus” mówi o. Zygfryd Kot

We wstępie do katalogu do wystawy „Mater Ecclesiae” ks. kard. Stanisław Dziwisz pisze:

Ta Wystawa skłania ludzkiego ducha do otwarcia się na Boga i Jego Matkę. W kopiach cudownych wizerunków wykonanych w większości na drzewie lipowym – jak wizerunek Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, Pokornej czy to Królowej Polski – Maryja jawi się całej wspólnocie Kościoła jako niedościgniony wzór pełnego zaufania Bogu. Ona uczy nas, jak mamy stawać się słuchaczami Słowa Bożego. Zachęca nas do postawy czuwającej, do wewnętrznego wyciszenia, by w porę usłyszeć Słowo. Tylko wtedy bowiem można na nie odpowiedzieć w całkowitym zawierzeniu.

Wystawę można zobaczyć od 3 do 14 grudnia w dni powszednie od godz. 17.00 – 19.00 a w niedzielę od 12.00 do 15.00.

 

            

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL