Widowisko światło-dźwięk na myślenickim rynku

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W ramach projektu „Szlak Maryjny – Światło ze wschodu” 8 września o godz. 20:00 na rynku odbędzie się koncert – przeplatany videomappingiem na Kamienicy Obońskich.

Część koncertową otworzy występ Reprezentacyjnej Orkiestry Miasta i Gminy Myślenice, która w czerwcu zajęła trzecie miejcie na XV Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych “Złota Trąbka”. Na scenie pojawią się m.in. finaliści drugiej edycji programu Must Be the Music – zespół InoRos. Ponadto: Bukowianie z Bukowiny Tatrzańskiej oraz Rzoz – zespół łączący muzykę rockową z góralską poezją.

Pomiędzy koncertami w okolicach godz. 21:00 oraz 22:00 na elewacji kamienicy Obońskich pojawi się mapping – czyli wielkoformatowa i trójwymiarowa projekcja multimedialna łącząca obraz, światło i dźwięk.

Całość poprowadzi Bartłomiej Koszarek zanany kiedyś jako prowadzący program „Ślizg” w TVP Kraków, a obecnie dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”.

O projekcie „Szlak Maryjny – Światło ze Wschodu

Projekt „Szlak Maryjny – Światło ze Wschodu” („Svätomariánska púť – Svetlo z východu”) realizowany jest w ramach programu Interreg Polska-Słowacja. Jego liderem jest Kraj Preszowski na Słowacji (Prešovský samosprávny kraj), wspierany przez dwunastu partnerów z Polski i Słowacji.

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie oraz promocja szlaku pielgrzymkowego wiodącego po polskich i słowackich obiektach sakralnych, miejscach kultu Maryjnego. Realizowane przedsięwzięcie pozwoli wielu świątyniom znaleźć poczesne miejsce na szlakach pątniczych a także wpłynie na podniesienie walorów turystycznych i rozpoznawalność miejscowości oraz obszarów z nim związanych. Podkreśli również wartości kulturowe, przyrodnicze, historyczne, społeczne i duchowe narodów słowiańskich zawarte w przesłaniu i tradycjach maryjnych oraz przyczyni się do zwiększenia poziomu zrównoważonego wykorzystania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego przez odwiedzających i mieszkańców. Pomoże w rozwoju infrastruktury turystycznej i stworzeniu kompleksowego produktu turystycznego.

Projekt został zainspirowany średniowiecznym szlakiem pielgrzymkowym Camino de Santiago, prowadzącym do katedry św. Jakuba Apostoła Starszego w Santiago de Compostela.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x