Wiosenne sprzątanie wizytówki Myślenic, mieszkańcy zakasali rękawy

Śniegi stopniały i odsłoniły w mieście a w szczególności na Zarabiu wiele śmieci i nieczystości, które pozostawiono w poprzednim sezonie. Mieszkańcy już nie mogą patrzeć na zaśmiecone alejki, skwery, ulice czy brzeg Raby. Na szczęście wśród nas jest wiele osób, które nie chcą z założonymi rękami przyglądać się jak z każdego miejsca wyrastają śmieci i odpadki.

Wiosenna akcja porządkowania miejsc rekreacyjnych w Myślenicach wystartowała w sobotni ranek o godz. 9 z plaży trawiastej, gdzie był ustawiony punkt zarządzania akcją. Tam dla osób które zgłosiły się do sprzątania rozdano mapki  z obszarem wyznaczonym dla danej kilkuosobowej grupy, worki na śmieci oraz rękawiczki. Każdy dostał też prowiant (drożdżówkę i wodę) przygotowany przez Urząd Miasta.

Inicjatorem i pomysłodawcą akcji był Paweł Sala, który zadbał o logistykę i przygotował podział sprzątanego terenu. Ze strony straży miejskiej został zorganizowany transport, a ZUO zadeklarowało odbiór worków i ich bezpłatne przyjęcie na wysypisko.

Mimo niedużej ilości osób jakie zjawiły się na plaży trawiastej sprzątanie przyniosło zamierzony efekt i w wyznaczonych miejscach można było zobaczyć dużo niebieskich worków jakie przygotowane zostały do odbioru.

Akcja zakończyła się po godzinie 13.00 wspólną ciepłą herbatą przygotowaną przez OSP Górne Przemieście, która w tak chłodny dzień smakowała wspaniale. Uczestnicy zadeklarowali wspólnie, że takie akcje winny być przeprowadzane częściej i wszyscy musimy zadbać i edukować o czystości w naszym mieście, oraz zwracać uwagę na pojawiające się przejawy zaśmiecania naszych okolic.

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL