Wiśniowa: Samochód wypadł z drogi, złamał drzewo i wpadł do wody

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

O godzinie 12.24 w dniu 5 września Stanowisko Kierowania PSP odebrało zgłoszenie o samochodzie osobowym, który w miejscowości Wiśniowa zjechał z drogi powiatowej, złamał drzewo i wpadł do cieku wodnego zatrzymując się na boku. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu z OSP Wiśniowa stwierdzono, iż w jego wnętrzu znajduje się ranny kierujący.

Ratownicy zabezpieczyli miejsca zdarzenia, pojazd przed przewróceniem, udzielili KPP osobie pozostającej w pojeździe poprzez podanie tlenu oraz wsparcie psychiczne. Ratownicy medyczni ZRM przejęli opiekę nad poszkodowanym, a strażacy ochotnicy wsparci przez przybyłe zastępy JRG Myślenice wykonali dostęp do wnętrza /wycięcie piłą szklanego dachu/ i ewakuowali osobę na noszach po drabinie do karetki.

Następnie usunięto uszkodzone w trakcie wypadku drzewa znajdujące się w korycie rzeki oraz sprawdzono czy nie występują wycieki płynów eksploatacyjnych. Osoba poszkodowana została przewieziona przez ZRM do Szpitala w Myślenicach. Akcję można zaliczyć jako jedną z trudniejszych do likwidacji ze względu na warunki terenowe i miejsce gdzie zatrzymał się pojazd po wypadku.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o