Wiśniowski Jarmark Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych – pierwszy dzień Wiśnióweczki

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Podczas pierwszego dnia święta gminy Wiśniowa miał miejsce finał dwuletniego projektu badawczo-animacyjnego, który zainicjowany został przez przedstawicieli lokalnej społeczności. Organizatorem projektu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej a głównym partnerem Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.

Na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kulturalno-Sportowym odbył się jarmark na którym prezentowali się rzemieślnicy i twórcy z miejscowości gminy Wiśniowa. Zobaczyć i nabyć można było tradycyjne stroje, piękne chusty, obrazy, biżuterię regionalną, wyroby hafciarek i koronkarek.

Scena była miejscem gdzie od przyśpiewek regionalnego zespołu Banda Burek rozpoczęło się świętowanie lokalnej społeczności. Po wprowadzeniu i otwarciu na deskach na którym ustawiono podium wręczono nagrody w pierwszym biegu “Wiśniowa Run”, którego tryumfatorem został Adam Czerwiński. Bieg rozgrywany był na odcinku 5 km a na jego starcie zameldowało się 130 zawodników.

Podczas wydarzeń jakie rozgrywały się na scenie jak zawsze podczas takich wydarzeń skosztować można było potraw i smakołyków przygotowanych przez lokalne koła gospodyń. Od tradycyjnych wędlin, przez znakomite ogórki kiszone skończywszy na ciastach które można było przepijać kompotem oczywiście z wiśni.

Występy uświetniła Orkiestra Dęta z Węglówki która jak zawsze brawurowo i z pełnym zaangażowaniem wykonała swój repertuar. Obok stoisk przygotowanych przez rzemieślników i artystów regionalnych można było podziwiać wystawę Małopolskiego Stowarzyszenia Królików Rasowych oraz Związku Pszczelarzy – koło w Wiśniowej którzy prezentowali zbiory ze swoich pasiek.

 

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x