Wiśniowskie święto plonów w Kobielniku

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Miejscem tegorocznych gminnych dożynek był Kobielnik. To tam od przemarszu barwnego korowodu rozpoczęli mieszkańcy gminy Wiśniowa swoje święto plonów. Jak nakazuje tradycja jednym z ważniejszych elementów tego święta są wieńce dożynkowe. Stworzone przez gospodynie i gospodarzy z tegorocznych plonów i tego czym ziemia obrodziła, a co udało się zebrać rolnikom.

O godzinie 15.00 odprawiona została Msza św. Po której nastąpiło już oficjalne i uroczyste otwarcie dożynek przez wójta gminy Bogumiła Pawlaka. Po krótkich wystąpieniach zaproszonych gości, w śród których obecni byli poseł na sejm Sławomir Hajos, wicestarosta powiatu myślenickiego Rafał Kudas, gospodarz gminy wójt Bogumil Pawlak, radni powiatowi Jolanta Majka i Krzysztof Dybeł oraz radni gminy Wiśniowa.

Bogaty program tegorocznych dożynek rozpoczęli mieszkańcy od występu Góral Show. Tu po nich prezentowane były wieńce dożynkowe przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z poszczególnych sołectw.

Podczas kiedy jury obradowało nad wyborem, zgromadzoną publiczność zabawiał występ zespołu Mali Węglowianie z Węglówki. Trudny wybór nad najpiękniejszym wieńcem zakończył się zwycięstwem gospodarzy miejsca czyli Koła Gospodyń z Kobielnika. Na koniec wiśniowskich dożynek odbyła się zabawa taneczna w rytm muzyki zespołu Sizal.

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x