Wnętrza Szkoły w Brzączowicach Nabrały Koloru

Wielkimi krokami zbliża się zakończenie prac nad rozbudową Szkoły Podstawowej w Brzączowicach w Gminie Dobczyce. Wnętrza pomieszczeń są już w dużej mierze wykończone, pozostały ostatnie prace kosmetyczne i porządkowe.

Na przedszkolaków i uczniów z Brzączowic i Stojowic czekają w nowo wybudowanej części kolorowe i przestronne sale, które zapewnią wysoki komfort nauczania i rozwiną możliwości prowadzenia zajęć. Duże okna wychodzące na południową stronę gwarantują dopływ naturalnego światła, a także piękne widoki na jezioro i Beskidy. Takie przestrzenie mają nie tylko służyć owocnej nauce, ale również dobremu samopoczuciu przedszkolaków i uczniów. To do ich potrzeb i warunków dostosowane zostały pomieszczenia.

Rozbudowa szkoły była konieczna ze względu na wprowadzoną reformę systemu oświaty. Pomieszczenie w dotychczasowym budynku 8 klas szkoły podstawowej wymusiło zlikwidowanie pracowni przedmiotowych i ograniczyło możliwości powiększenia oddziału przedszkolnego. Po Nowym Roku do dyspozycji szkoły oddane zostanie 9 nowych sal, sanitariaty, pokój nauczycielski, pomieszczenie gospodarcze, szatnia i pomieszczenie na magazyn.

Rozbudowa szkoły w Brzączowicach finansowana jest z budżetu Gminy Dobczyce, a koszt tej inwestycji wynosi ponad 2,8 mln zł.

informacja UGiM Dobczyce

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL