Wprowadzono strefę zamieszkania w obrębie ulicy Gałczyńskiego

Zakończona sukcesem rewitalizacja myślenickiego Rynku wraz z otoczeniem Starówki to nie koniec modernizacji i zmian w tej części Myślenic. Remont parkingu oraz wprowadzone zmiany przy ulicy Gałczyńskiego to kolejny etap poprawy bezpieczeństwa w mieście. Miejsca parkingowe są w pełni oznakowane, a od dwóch dni działa parking z nową nawierzchnią. Wprowadzone strefy zamieszkania wymagają szczególnej uwagi dla kierowców zgodnie z obowiązującym prawem o ruchu drogowym w zakresie pierwszeństwa pieszych przed pojazdami, ograniczenia prędkości do 20km/h i parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych.

Wprowadzona niedawno strefa zamieszkania ma na celu uporządkowanie i organizację ruchu w pobliżu Rynku. Warto jednak pamiętać z czym wiąże się poruszanie po strefie z zastosowaniem znaku D-40. Znak „strefa zamieszkania” stosuje się w celu oznakowania ustalonej strefy, w której obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego (pierwszeństwo pieszych przed pojazdami, ograniczenie prędkości do 20km/h, parkowanie tylko w miejscach wyznaczonych).

Tak też jest aktualnie na ulicy Gałczyńskiego. Ma to służyć mieszkańcom, odwiedzającym pobliskie punkty handlowe czy gastronomiczne oraz uczniom uczęszczającym do szkół. Celem jest zapewnienie pieszym, a przede wszystkim bawiącym się dzieciom, maksimum bezpieczeństwa przy zachowaniu swobody ruchu. W strefie zamieszkania pieszy nie musi korzystać z chodnika, czy drogi dla pieszych i ma pierwszeństwo przed pojazdem. Prosimy jednak zarówno pieszych jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków. Wewnątrz strefy zamieszkania wszystkie skrzyżowania są skrzyżowaniami równorzędnymi, co oznacza, że obowiązuje na nich zasada prawej ręki (pojazd znajdujący się z prawej strony ma pierwszeństwo). Wyjazd ze strefy zamieszkania na drogę traktowany jest jako włączenie się do ruchu, więc kierowca wyjeżdżający na drogę ze strefy zamieszkania musi ustąpić pierwszeństwa innemu uczestnikowi ruchu.

informacja: UMiG Myślenice

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content