Wręczenie promes na zakup sprzętu do edukacji zdalnej dla uczniów z powiatu myślenickiego

W piątek, 7 maja w siedzibie Starostwa Powiatowego w Myślenicach Marta Malec-Lech z zarządu województwa wręczyła promesy na zakup sprzętu do edukacji zdalnej, w ramach Pakietu Edukacyjnego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Cieszę się bardzo z dzisiejszego przekazania promes na zakup sprzętu, tak niezbędnego do nauki zdalnej. Z pewnością zakupione komputery będą realnym wsparciem, z którego skorzystają zarówno uczniowie jak i nauczyciele.dodała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

W ramach realizowanego projektu pn. Małopolska Tarcza Antykryzysowa- Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja Szkół i Placówek Oświatowych realizowane jest wsparcie związane z:

  • zakupem sprzętu komputerowego, oprogramowania, dostępu do Internetu dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzących kształcenie ogólne, wysokość środków przeznaczona na ten cel łącznie wynosi niemal 13 mln zł,
  • zakupem wysokiej jakości urządzeń cyfrowych, pomocy dydaktycznych oraz oprogramowania w celu rozpoczęcia transformacji cyfrowej 22 szkół modelowych, która będzie kompleksowo wspierana w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna – nowy model nauczania”. Wysokość środków wynosi prawie 2 mln zł. Wartości grantu dla jednej szkoły to do 90 tys. zł.

Łączna wysokość środków finansowych na zakup sprzętu z powiatu myślenickiego wyniosła 615 837,80 zł

W niedługim czasie powstanie Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon – centrum nauki, której celem jest prowadzenie edukacji poprzez zabawę i angażowanie się w samodzielne lub zespołowe eksperymenty naukowe, projekty badawcze i społeczne, jak również integrację środowiska edukacyjnego. Realizowane działania są spójne ze Strategią WM 2030. Planowane wysokość środków finansowych na edukację w nowej perspektywie będzie porównywalna do obecnej, która wynosi ponad 800 mln zł.

informacja UWM (malopolska.pl)
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content