Wróciły kolejki przed Wydziałem Komunikacji. “W ciągu dwóch dni obsłużyliśmy około 400 osób” – tłumaczy Starostwo

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Wraz z uruchomieniem po okresie zamrożenia Wydziały Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myślenicach wróciły problemy i kolejki. Od dłuższego czasu to jeden z najbardziej obleganych wydziałów Starostwa. W dniu dzisiejszym na naszą skrzyknę we wczesnych godzinach porannych dotarły zdjęcia na których osoby chcące dokonać czynności rejestracji samochodów stają przed drzwiami urzędu w dużym tłumie.

Dodatkowo jak informują czekający przez wydziałem mieszkańcy zaraz po godzinie ósmej, na automacie wydającym numery dla oczekujących pojawiła się informacja o braku możliwości załatwienia swojej sprawy w związku z wyczerpaniem się puli numerów przeznaczonych na dzień dzisiejszy.

Na obecny stan i ilość osób usiłujących dokonać rejestracji samochodów wpływ zapewne miał okres, w którym urząd nie pracował w normalnym trybie, a swoje sprawy można było załatwiać w wydziale za pomocą ustawionej przed nim urny.

Tak dalej nie może być, by tracić kolejne dni na załatwienie sprawy. Nie mogę brać kolejnego dnia urlopu, muszę mieć pewność, że w dany dzień załatwię swoją sprawę.pisze zgłaszający nam problemy klient urzędu.

Niestety jak można zaobserwować w najbliższym czasie nie widać możliwości poprawy i zmniejszenia się kolejek czy możliwości szybszej realizacji spraw związanych z komunikacją. Rozwiązaniem ma być w przyszłości powstający nowy budynek Starostwa w którym zwiększona do 16 stanowisk ma być sala do obsługi klientów Wydziału Komunikacji.

Jak informuje Powiat w ciągu dwóch pierwszych dni po otwarciu urzędu obsłużonych zostało około 400 osób.

Pracujemy w tempie 20-30 osób na godzinę, na więcej nie pozwalają obecne przepisy sanitarne dotyczące zapobiegania epidemii koronawirusa. W najbliższym czasie będziemy chcieli zwiększać wydajność Wydziału, jednak jest to uzależnione od decyzji rządu odnośnie łagodzenia przepisów epidemiologicznych.komentuje sytuację kierownik wydziału Tomasz Bombol na profilu Powiatu.

Jak tłumaczą urzędnicy nadal obowiązujący reżim sanitarny, który powoduje, że mimo otwarcia, urząd nadal nie pracuje normalnie. Część z urzędników, którzy posiadają uprawnienia do rejestracji pojazdów pozostaje na opiece nad dziećmi.

Kierownik wydziału komunikacji zwraca również uwagę na fakt, że obecne przepisy związane z rejestracją pojazdów są zawieszone, co za tym idzie na rejestracje nowych samochodów kierowcy mają aż 6 miesięcy od momentu zakupu pojazdu. Czasowo wydane dowody rejestracyjne zachowują swoją ważność do końca okresu epidemii i jeszcze 14 dni po jego zakończeniu.

Starostwo Powiatowe w Myślenicach, jest jednym z niewielu w Województwie, które zdecydowało się na otwarcie Wydziału Komunikacji. – Publikacje prasowe są niesprawiedliwe, nasi pracownicy zdecydowali się obsługiwać ludzi i nie mogą być za to karani. Jednak obsługa w tym trudnym czasie musi niestety wyglądać inaczej. piszą przedstawiciele powiatu na swoim profilu.

Wydział komunikacji ma system umożliwiający rezerwacje terminu wizyty w urzędzie co może w znacznym stopniu wybrać dogodny dla siebie dzień i termin bez narażenia się na tracenie czasu w kolejce. Niestety nagromadzone zaległości zapewne szybko nie zostaną rozładowane, a zmienione przed epidemią przepisy nakazujące przerejestrowanie samochodu w ciągu 30 dni od zakupu pod rygorem kary administracyjnej zapewne nie polepszyły tej sytuacji.

1 2 głosów
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x