Wszyscy pomagamy w czasie epidemii. As-Garnitex zamiast koszul przygotowuje maseczki

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Wiele osób włącza się aktywnie w pomoc jaka można udzielić innym podczas epidemii jaka obecnie trwa na terenie naszego kraju i w każdym rejonie świata. Pomagać można na wiele sposobów i różne są formy pomocy. Od zaopatrzenia osób starszych w niezbędne produkty i lekarstwa, przez organizacje posiłków dla służb medycznych, po pomoc w dostarczeniu niezbędnych środków ochrony osobistej dla służb medycznych i mundurowych.

W tą akcję włącza się coraz więcej osób indywidualnych i firm. Jedną z nich jest As-Garnitex, który na codzień szyje odzież męską i damską w szczególności garnitury. Tym razem firma ze Stróży postanowiła aktywnie działać i pomóc w tym na czym znają się najlepiej czyli w szyciu. Zakupiona została bawełna, z której wykrojone zostały części do maseczek ochronnych.

Postanowiliśmy, że też zrobimy coś dla naszych medyków, wiec zakupiliśmy tkaninę w ilości hurtowej, a następnie wykroiliśmy maseczki i zupełnie za darmo przekazujemy je osobą które, są chętne do szycia. Panie z naszej szwalni przyszły pracować w sobotę.mówi Anna Buksiak właścicielka firmy.

Jak się okazało akcja bardzo szybko dała znakomity i pozytywne odzew i dotarła do dużej ilości osób nie tylko na terenie naszego powiatu czy województwa ale, z których zgłaszały się osoby chcące pomóc w szyciu maseczek. Do firmy zgłaszają się osoby, które z przygotowanych wykrojów pomagają w szyciu. Jak przekazał nam przedstawiciel firmy tylko w dniu dzisiejszym zostało odebrane 5500 skrojonych maseczek i wszyscy zapewniają że to nie koniec. Praca nad przygotowanie wykrojów trwa nadal i jak zapowiada firma na swoim profilu w mediach społecznościowych do jutra przygotowane zostanie 13500 sztuk.

Piękne jest to, jak w obliczu takiej tragedii ludzie jednoczą się ze sobą! Motywują do działania!podkreśla właścicielka firmy.

To nie pierwsza akcja w jaką włącza się firma, już wcześniej aktywnie uczestniczyli w akcjach charytatywnych np. WOŚP i licytacji na rzecz potrzebujących dzieciaków. Uszyte maseczki po ich zebraniu zostana przekazane do małopolskich szpitali, gdzie pozwolą personelowi medycznemu na zabezpieczenie dróg oddechowych podczas pracy. Pierwsze partie już dostarczono do myślenickiego szpitala.

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o