Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2020 r. Pamiętaj o maseczce i najlepiej zabierz własny długopis

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Wybory prezydenckie 2020 w Polsce odbędą się już jutro tj.28 czerwca. Lokale wyborcze będą czynne od 7 do 21. Drugą turę zaplanowano na 12 lipca.

Głosowanie odbywać się będzie w lokalach wyborczych między 7:00 a 21:00 przy pomocy kart do głosowania. Na kartach umieszczona zostanie informacja o sposobie głosowania oraz o warunkach jakie musi spełnić głos by został uznany za ważny. Wyborca oddaje głos na jednego z kandydatów, którego nazwisko znajduje się na karcie do głosowania, stawiając w kratce obok jego nazwiska znak „x”.

Za nieważny uznaje się głos oddany na karcie do głosowania, na której wyborca umieścił znak „×” przy więcej niż jednym nazwisku kandydata lub oddany na karcie do głosowania, na której wyborca nie umieścił znaku „×” przy żadnym z nazwisk kandydatów.

Projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia ws. szczegółowych zasad bezpieczeństwa podczas wyborów prezydenckich 2020 zakłada, że w lokalu wyborczym przebywać ma jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 4 metry kwadratowe. Ponadto członkowie komisji muszą być wyposażeni w specjalne środki ochrony osobistej, m.in. jednorazowe rękawiczki, przyłbice lub półmaski, a pomiędzy ich stanowiskami powinno być zachowane 1,5 m odstępu. W trakcie głosowania kilkukrotnie przeprowadzona zostanie dezynfekcja klamek, urn wyborczych, stołów, urządzeń higieniczno-sanitarnych, uchwytów, włączników światła oraz pozostałych powierzchni, na kontakt z którymi narażeni są wyborcy.

To wybory jakich jeszcze nie było, gdyż odbywają się w reżimie sanitarnym, dlatego dla bezpieczeństwa swojego oraz innych głosujących, a także członków komisji osoba udająca się do lokalu wyborczego musi mieć założoną maseczkę, która może zostać zdjęta celem identyfikacji wyborcy. Zaleca się zabranie własnego długopisu i oczywiście jak zawsze należy mieć dokument identyfikacyjny (dowód osobisty lub paszport).

W związku z ograniczeniami sanitarnymi należy zarezerwować sobie większa ilość czasu na proces wyborczy bo w lokalu beda mogły przebywać ograniczona rozporządzeniem Ministra Zdrowia liczba głosujących.

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x