Wycięto drzewa na Zarabiu. Myśleniczanie zbulwersowani

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dziś w godzinach popołudniowych wielokrotnie docierały do nas informacje na temat wycinki drzew w Myślenicach na Zarabiu. U zbiegu ulic Parkowej i Zamkowej zniknęły piękne zdrowe drzewa. Właściciel posesji miał wszystkie niezbędne zezwolenia wydane przez Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach. Niemniej jednak sam fakt usunięcia drzew zbudził kontrowersje i niepokój obserwujących całą sytuację mieszkańców, którzy próbowali sprzeciwić się wycince.

Według informacji jakie uzyskali interweniujący mieszkańcy, drzewa miały stanowić zagrożenie przez ich zły stan. Jak widać na przysłanych do redakcji zdjęciach drzewa nie są spróchniałe a ich stan można określić jako dobry. Jedynie jedno z tych drzew było zniszczone przez uderzenie pioruna i jako jedyne stwarzało zagrożenie i niebezpieczeństwo.

Bulwersuje mnie sytuacja gdy widzę wycinane zdrowe piękne drzewa, kto pozwolił na takie rujnowanie przyrodymówił relacjonujący naoczny świadek.

Poruszeni tym faktem mieszkańcy Myślenic postanowili sprawdzić u źródła legalność wycinki. A także chcieli interweniować bezpośrednio u burmistrza. Niestety spotkanie nie doszło do skutku.

Rozumiem że właściciel ma niezbędne zgody lecz  chciałbym się dowiedzieć kto te zgody wydał i czy odbyła się wizja na miejscu przed wydaniem odpowiednich dokumentówwyrażał swoje zaniepokojenie mieszkaniec.

Wydane zezwolenie przewiduje usunięcie drzew które zajmują działkę przy ulicy Parkowej. Drzewa których rozpoczęto dziś wycinkę były pozostałością alei sosnowej która ozdabiała dawne Zarabie i stanowiła dla mieszkańców walor estetyczny, sentymentalny i zabytkowy.

 

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o