Wydarzenia nad którymi patronat medialny objął nasz portal zostały wyróżnione i oznaczone kolorem

 Jeśli planujesz wydarzenie, wystawę, spotkanie i chcesz by znalazła się o nim informacja na KMY.pl napisz do nas oraz zapoznaj się z warunkami patronatu.

REKLAMA

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

SENIOR NA DRODZE – Pamiętaj o bezpieczeństwie

16 lipca 09:00 - 11:00

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Zapraszamy Seniorów z Powiatu Myślenickiego na spotkanie w Starostwie

Szanowni Seniorzy z Powiatu Myślenickiego,

we wtorek 16 lipca 2019 r. od godz. 9.00 do 11.00 zapraszamy Państwa do Starostwa Powiatowego w Myślenicach (ul. M. Reja 13) na myślenicką odsłonę ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Spotkanie z Seniorami w myślenickim Starostwie obejmuje część wykładową (na Sali obrad Starostwa) + serwis rowerowy (namiot serwisowy na parkingu z tyłu budynku Starostwa). Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Zachęcamy do przyjazdu rowerem, zapraszając na bezpłatny jego przegląd oraz doposażenie w światła i odblaski.

Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Myślenicach. Partnerem strategicznym akcji jest Policja.
Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych 60+, jak zgodnie z zasadami – prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego.
Lokalni policjanci i eksperci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drogach w powiecie myślenickim oraz podpowiedzą na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.
Seniorzy, którzy przyjadą spotkanie w myślenickim Starostwie na rowerach, będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie podstawowy, bezpłatny przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane
z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Serdecznie zapraszamy Seniorów z terenu powiatu myślenickiego na spotkanie edukacyjne „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”. Państwa udział przełoży się na podniesienie bezpieczeństwa Seniorów w naszym Powiecie!

Wszystkie szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się na stronie https://seniornadrodze.pl

Szczegóły

Data:
16 lipca
Czas:
09:00 - 11:00

Organizator

Starostwo Powiatowe w Myślenicach
Strona internetowa:
http://www.myslenicki.pl

Miejsce

Starostwo Powiatowe w Myślenicach
ul.Reja 13
Myślenice, 32-400 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.myslenicki.pl

 

GALERIA

Zobacz zdjęcia z wydarzeń sportowych, kulturalnych, społecznych i innych atrakcyjnych spotkań w powiecie myślenickim
« 1 z 174 »

Portal KMY.pl obejmuje patronat medialny nad ciekawymi wydarzeniami, jeśli interesuje Cię nasz patronat i większa promocja Twojego wydarzenia zapraszamy do zapoznania się z warunkami patronatu medialnego.