Wydłużony listopadowy weekend to aż 15 interwencji strażackich

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Wydłużony weekend 8 do 11 listopada obfitował w wyjazdy ratowniczo – gaśnicze zastępów strażackich z JRG Myślenice i OSP powiatu myślenickiego. Odnotowano 15 zdarzeń z czego 11 to wyjazdy do wypadków i kolizji, 3 pożary oraz 1 usunięcie drzewa podgryzionego przez bobry zagrażającego przewróceniem.

W zdarzeniach na drogach poszkodowanych zostało 8 osób wymagających hospitalizacji w szpitalu. Działania strażaków polegały na udzielaniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy rannym, usuwaniu pojazdów, rozbitych elementów, płynów eksploatacyjnych z jezdni w celu przywrócenia ich dla ruchu pojazdów. Zagrożenia pożarowe związane były w dwóch przypadkach z zapaleniem się sadzy w przewodach dymowych, a w jednym doszło do przewrócenia się świecy, która spowodowała zapalenie drobnych elementów i zadymienie w budynku.

Najwięcej wypadków o jakich informuje straż pożarna doszło w Myślenicach. W dniu 9 listopada w na drodze powiatowej 1 osoba została poszkodowana. Kolejny wypadek w Myślenicach to zdarzenie na skrzyżowaniu ulic Jagiellońska i Piłsudskiego. W wyniku tego wypadku poszkodowana została również 1 osoba. To skrzyżowanie to miejsce w którym często i regularnie dochodzi do zdarzeń drogowych. Jest to najbliższe sąsiedztwo Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Myślenicach, co tym bardziej budzi niepokój wszystkich którzy widzą jak często na tym skrzyżowaniu dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, a o zdarzeniach świadczą uszkodzone znaki czy ogrodzenia sąsiadujące z tymi ulicami.

Najgroźniejszy w skutkach wypadek miał miejsce 10 listopada w godzinach wieczornych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z ul. Sobieskiego. W jego wyniku 5 osób lekko rannych zabranych do szpitala.

PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x