Wyjątkowo spokojny przełom roku. Brak kolizji i wypadków w których pomocy musieliby udzielać strażacy

Od 31 grudnia 2020 r. do 4 stycznia 2021 r. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach odnotowało 6 wyjazdów do działań ratowniczych realizowanych przez zastępy strażaków Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

W ostatni dzień roku strażacy wyjeżdżali do podejrzenia zatrucia osoby tlenkiem węgla w Myślenicach – w ramach KPP wykonali badanie urazowe, podłączenie pulsoksymetru, wsparcie psychiczne. Poszkodowana do dalszej diagnostyki została przejęta przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Sprawdzono po przewietrzeniu mieszkanie wykorzystując mierniki CO nie stwierdzając zagrożenia. 1 stycznia kilkadziesiąt minut po północy wpłynęło zgłoszenie o próbie samobójczej w miejscowości Pcim. Po przybyciu na miejsce okazało się, iż osoba poszkodowana znajduje się pod opieką ratowników ZRM i zastępy mogą powrócić do koszar.

W sobotę 2 stycznia w miejscowości Sułkowice strażacy uwalniali sarnę, która przedostała się za ogrodzenie posesji oraz gasili pożar sadzy w przewodzie kominowym. Na drodze ekspresowej S7 w Stróży doszło do zapalenia się komory silnika w samochodzie osobowym. Pożar przygaszony przez właściciela został całkowicie zlikwidowany po dojeździe strażaków.

W niedzielę 3 stycznia odnotowano jeden pożar w miejscowości Pcim gdzie nieustalona osoba podpaliła stertę gałęzi, a ogień częściowo rozprzestrzenił się również na ściółkę leśną.

W trakcie tego okresu warte odnotowania jest to, że nie doszło na terenie powiatu myślenickiego do wypadków i kolizji pojazdów wymagających interwencji strażaków.informuje bryg. Roman Ajchler rzecznik PSP Myślenice.
informacja PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler

Related posts

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x