Wyniki matury w Małopolsce lepsze niż średnia ogólnopolska

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W województwie małopolskim do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym 2020 roku (w czerwcu) przystąpiło 25 953 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników).

Absolwenci którzy zdawali tegoroczną maturę w Małopolsce wypadli lepiej niż średnie wyniki podane w kraju przez centralną Komisje Egzaminacyjną. Maturę 2020 zdało 77,8 proc. absolwentów szkół małopolskich, którzy przystąpili do matury. Absolwenci liceów małopolskich zdali w 84 proc. maturę, a w technikach małopolskich zdało maturę 69,1 proc. absolwentów.

Do poprawkowego egzaminu może przystąpić 14,9 proc. zdających, to osoby nie zdały tylko jednego przedmiotu obowiązkowego. W liceach małopolskich jest takich zdających 10,9 proc., a w technikach 20,5 proc.

Osób, które nie zdały egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu jest w Małopolsce 7,3 proc. z czego w licach 5,1 proc., a w technikach 10,4 proc.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym (w lipcu) oraz w terminie poprawkowym (we wrześniu), będą udostępnione 30 września 2020 r.

informacja OKE Kraków

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x