Wypadek “pod Estakadą” w Myślenicach, dwie osoby poszkodowane

W dniu 24 sierpnia przed godziną 13.00 na skrzyżowaniu „pod Estakadą” w Myślenicach zderzyły się dwa samochody osobowe. Do działań po otrzymaniu zgłoszenia wyruszyły zastępy JRG Myślenice i OSP Myślenice – Śródmieście. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym dziecko.

Osoby poszkodowane z obrażeniami głowy i twarzy same opuściły pojazd. Strażacy zabezpieczyli miejsce akcji na ruchliwym skrzyżowaniu, przystąpili do diagnostyki i opatrzenia rannych osób. Przybyłe na miejsce akcji Zespoły Ratownictwa Medycznego przejęły poszkodowanych i przewiozły do szpitali w Krakowie i Myślenicach. Kolejne czynności to usunięcie rozbitych elementów z jezdni. W celu udrożnienia mocno użytkowanego skrzyżowania przemieszczono jeden z pojazdów na pobliski parking, a drugi samochód został zabrany przez służby pomocy drogowej. Utrudnienia w ruchu trwały ok. 45 minut.

Zderzenia na tej części skrzyżowania mają miejsce pomimo działającej sygnalizacji świetlnej. Jako kierowcy musimy zwracać większą uwagę na to co dzieje się wokół nas na drodze.

informacja: PSP Myślenice – bryg. Roman Ajchler
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content