Wypadek w Jaworniku na “Zakopiance”. Samochód dachował w rowie

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W dniu wczorajszym (13 sierpnia) doszło do wypadku drogowego w miejscowości Jawornik na drodze DK7 (Zakopianka). O godzinie 10.42 Dyżurny Operacyjny PSP odebrał zgłoszenie o dachowaniu na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Krzyszkowice i dwóch osobach rannych.

Dyżurny zadysponował do działań zastępy JRG Myślenice, OSP Krzyszkowice, OSP Głogoczów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zweryfikowano, iż wypadek ma miejsce w Jaworniku i jest jedna osoba ranna.

Stwierdzono samochód osobowy leżący na dachu w przydrożnym rowie. Trzy osoby podróżujące pojazdem opuściły go przed przybyciem służb ratowniczych. Zabezpieczono przejazd na drodze poprzez ustawienie stożków ostrzegawczych, strażacy udzielili KPP poszkodowanemu (stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, badanie urazowe, wsparcie psychiczne, termoizolacja).

Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego przejął osobę ranną i przetransportował na badania do szpitala powiatowego w Myślenicach.

Z uwagi na duży ruch na Zakopiance i koniecznością czasowego wyłączenia jednego pasa ruchu na drodze utworzył się szybko korek na długości około 1 km. w kierunku Krakowa.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

 

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x