XI Powiatowe Manewry Medyczne, najlepiej ćwiczenie wykonali druhowie z OSP Zakliczyn

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W niedzielę 6 października funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP przeprowadzili XI Powiatowe Manewry Medyczne jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu myślenickiego. Założenia ratownicze realizowano w Sułkowicach na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz zalewu rekreacyjnego.

Strażacy i członkowie Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej zmierzyli się z przygotowanymi scenariuszami podczas, których udzielali pomocy: półrocznemu dziecku po zadławieniu i utracie oddechu i krążenia; osobie, która po wykonaniu skoku do wody doznała obrażeń głowy; pieszemu i kierującemu motocyklem, który w niego wjechał oraz sportowcowi u którego podczas gry w piłkę doszło do zatrzymania krążenia.

Ćwiczenia podczas manewrów zwiększają wiedzę i umiejętności ratowników podczas prowadzenia rzeczywistych działań na terenie chronionym.

Zgodnie z regulaminem nie jest to rywalizacja między drużynami o miejsca, ale prowadzona jest ocena wykonanego ćwiczenia i zgodnie z punktacją najlepiej przygotowaną drużyną do działań z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) jest OSP Zakliczyn, a następnie Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, OSP Tenczyn, OSP Bogdanówka, OSP Myślenice Dolne Przedmieście, OSP Sułkowice, OSP Nowa Wieś, OSP Brzączowice, OSP Krzesławice, OSP Lipnik. Komenda Powiatowa PSP serdecznie dziękuje za pomoc przy organizacji Manewrów Burmistrzowi Miasta i Gminy Sułkowice, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2, członkom Malta Służba Medyczna, strażakom z gminy Sułkowice.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x