Z brązowymi medalami wrócili zawodnicy sumo z Pucharu Polski Juniorów

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W zawodach uczestniczyło ponad stu zawodniczek i zawodników z kilkunastu polskich klubów. Puchar Polski był również kolejnym etapem kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy . Klub Sportowy Dalin reprezentowało dwóch zawodników. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela.

Każdy zawodnik mógł walczyć w dwóch kategoriach wagowych: w swojej i w wyższej. Z tej opcji skorzystał Jan Mastela , który walczył w kat. wagowej do 90 kg, oraz open. Krzysztof Szpakiewicz występował tylko w kat. wagowej do 60 kg. Nasi zawodnicy po raz kolejny nie zawiedli i wrócili z brązowymi medalami, zdobywając kolejne punkty w rankingu. Krzysztof w swojej kategorii wagowej już w pierwszej walce spotkał się z faworytem Mateuszem Pieszakiem i niestety przegrał. Kolejne dwie walki repasażowe wygrał i wywalczył brązowy medal.

Janek w swojej kategorii wagowej do 90 kg nie miał tyle szczęścia. Wygrał pierwszą walkę, a kolejne dwie przegrał zajmując piąte miejsce. Porażkę powetował sobie w kategorii open, w której nie ma limitu wagi. Janek był najlżejszym zawodnikiem, a pomimo to wywalczył brązowy medal. Najładniejszą walkę stoczył z Marcinem Choroszuchą z Białegostoku. W swojej kat. do 90 kg przegrał z nim walkę o brąz, a kategorii open zaliczył udany rewanż pokonując przeciwnika efektownym rzutem.

Zawodnicy i trenerzy składają serdeczne podziękowania Panu Jarosławowi Bochenkowi za udostępnienie na wyjazd do Dębicy niezawodnego samochodu Seat Leon.

informacja KS Dalin Zapasy

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x