Z brązowymi medalami wrócili zawodnicy sumo z Pucharu Polski Juniorów

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W zawodach uczestniczyło ponad stu zawodniczek i zawodników z kilkunastu polskich klubów. Puchar Polski był również kolejnym etapem kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy . Klub Sportowy Dalin reprezentowało dwóch zawodników. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela.

Każdy zawodnik mógł walczyć w dwóch kategoriach wagowych: w swojej i w wyższej. Z tej opcji skorzystał Jan Mastela , który walczył w kat. wagowej do 90 kg, oraz open. Krzysztof Szpakiewicz występował tylko w kat. wagowej do 60 kg. Nasi zawodnicy po raz kolejny nie zawiedli i wrócili z brązowymi medalami, zdobywając kolejne punkty w rankingu. Krzysztof w swojej kategorii wagowej już w pierwszej walce spotkał się z faworytem Mateuszem Pieszakiem i niestety przegrał. Kolejne dwie walki repasażowe wygrał i wywalczył brązowy medal.

Janek w swojej kategorii wagowej do 90 kg nie miał tyle szczęścia. Wygrał pierwszą walkę, a kolejne dwie przegrał zajmując piąte miejsce. Porażkę powetował sobie w kategorii open, w której nie ma limitu wagi. Janek był najlżejszym zawodnikiem, a pomimo to wywalczył brązowy medal. Najładniejszą walkę stoczył z Marcinem Choroszuchą z Białegostoku. W swojej kat. do 90 kg przegrał z nim walkę o brąz, a kategorii open zaliczył udany rewanż pokonując przeciwnika efektownym rzutem.

Zawodnicy i trenerzy składają serdeczne podziękowania Panu Jarosławowi Bochenkowi za udostępnienie na wyjazd do Dębicy niezawodnego samochodu Seat Leon.

informacja KS Dalin Zapasy

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o