Za trzy lata zobaczymy nowy MOKiS

Na dzisiejszej konferencji prasowej w piwnicach Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu odbyła się konferencja prasowa dyrektora MOKiS Piotra Szewczyka oraz burmistrza Jarosława Szlachetki, którzy prezentowali plany rozwoju, modernizacji i remontu budynku Myślenickiego MOKiS’u.

Gmina Myślenice otrzymała 250 000 zł dotacji z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację działań inwestycyjnych w 2019 roku. Środki z dotacji mają być w większości przeznaczone na remont podziemi Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Jak mówił na konferencji prasowej dyrektor Szewczyk :

Potencjał budynku tkwi w piwnicach, lecz obecny stan podziemi wymaga dużych nakładów i szybkiej interwencji w związku z wilgocią jaka regularnie pojawia się w podziemiach budynku.

Nie pozostaje to bez wpływu na kondycję techniczną murów budynku i jego zagrzybienie.

To ponad 400 metrów kwadratowych, które stoją puste, zgrzybiałe i śmierdzące. Trzeba jednak dojrzeć w tych miejscach potencjał. Każdy, kto odwiedza podziemia MOKiSu łapie się za głowę, że do tej pory nikt nie myślał realnie o tych pomieszczeniach, które mogą służyć działalności kulturalnej.mówił podczas konferencji dyrektor Szwczyk

Burmistrz Szlachetka deklarował wsparcie i pomoc w realizacji tego projektu oraz przeznaczenie środków z budżetu Gminy Myślenice, które mają być wkładem własnym i wynosić mają 1/4 całego zadania.

Kluczowym elementem adaptacji piwnic jest odwodnienie budynku i jego właściwa izolacja, tak by woda nie przedostawała się do środka ani murami, ani bezpośrednio z ziemi. To pierwsze prace jakie należy wykonać, by można było przystąpić do właściwego remontu i adaptacji piwnic na potrzeby kulturalne dla gminy Myślenice.

Pierwsze prace inwestycyjne ruszą latem 2019 roku, a ich zakończenie planowane jest na koniec 2019 roku. Nowe pomieszczenia w piwnicach MOKiSu mają być przekazane do użytku za około trzy lata.

 

[post_gallery]

Powiązane wiadomości

0 0 votes
Oceń artykuł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content