Zaćmienie SuperKsiężyca 21 stycznia

Już niebawem niesamowite widoki pojawią się na nocnym niebie, gdyż w styczniu będzie można zaobserwować Superksiężyc i to jeszcze “krwawy” czyli podczas zaćmienia.

Zjawisko nastąpi już 21 stycznia. Superksiężyc będzie widoczny również w Polsce. Całkowite zaćmienie Księżyca przy jego najbliższym położeniu względem Ziemi nastąpi tuż przed 5:00 rano, a moment kulminacyjny nastąpi o 6:12.

Dlaczego takie zjawisko nazywamy Superksiężycem ? Wszystko dlatego, że musi zostać parę warunków koniecznych do jego zaistnienia. Musi się ze sobą jednocześnie zbiec pełnia i maksymalne zbliżenie naszego naturalnego satelity względem Ziemi. W czasie zjawiska zwanego Superksiężycem nasz satelita będzie wydawał się większy bo jego średnica może „urosnąć” nawet o około 14% i z racji mniejszej odległości jasność odbitego światła może wynieść do 30%.

Najbliższe zaćmienie będzie to tym bardziej niesamowite, gdyż ostatni raz Księżyc był tak blisko Ziemi w 1948 roku. Miejmy nadzieję że pogoda dopisze i będą dogodne warunki do obserwacji wspaniałego zjawiska na nocnym niebie.

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL