Zakaźny jak nowy – otwarcie kolejnego oddziału w Myślenickim Szpitalu

Uroczyste otwarcie oddziału zakaźnego po remoncie nastąpiło dziś (29 marca) w obecności Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika oraz samorządowców z powiatu myślenickiego.

Dyrektor szpitala Adam styczeń dziękował wszystkim, dzięki którym remont i funkcjonowanie tego oddziału mogły mieć miejsce. Co jest bardzo ważne, trwający remont nie paraliżował pracy oddziały i umożliwiał jego pracę i hospitalizację pacjentów.

Koszt remontu tego oddziału to kwota około 3,4 mln zł, na którą złożyły się dotacja pozyskana od rządu polskiego w kwocie 2,4 mln zł oraz środki powiatu myślenickiego pozostały 1 mln zł.

W uroczystości udział wzięli obok przedstawicieli powiatu, wójtowie i burmistrzowie z naszego powiatu, przedstawiciele policji i straży oraz przedstawiciele urzędu marszałkowskiego na czele z wojewodą Piotrem Ćwikiem.

Dyrektor Styczeń dziękował całemu personelowi szpitala, od lekarzy po pielęgniarki oraz obsługę techniczną.

To drugi oddział oddany po remoncie w Szpitalu Myślenickim, który został dostosowany do obecnych standardów i jak podkreślał zarówno dyrektor szpitala jak i wojewoda stanowi ważny punkt na mapie szpitali bo jest to jedyny oddział zakaźny na południe od Krakowa.

 

 

 

Polub tę informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

komentuj wpis

Lub

Witaj !

JEŚLI NASZE MEDIA MAJĄ :

SŁYSZEĆ , WIDZIEĆ , MÓWIĆ

MUSIMY MIEĆ NA TO PIENIĄDZE – WIĘC

WESPRZYJ KMY.PL