Zakażonych jest coraz więcej mieszkańców powiatu myślenickiego. Dziś pokonana została kolejna granica

Mamy 18 tys. 820 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusa w Polsce z ostatniej doby.podało Ministerstwo Zdrowia.

W ciągu ostatniej doby zmarło 236 osób u których stwierdzono Covid-19 który był bezpośrednią przyczyną zgonów lub przyczynił się do nasilenia chorób współistniejących u zmarłych pacjentów.

Jednocześnie jak podał Małopolski Urząd Wojewódzki w powiecie myślenickim badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u 108 mieszkańców regionu. Przekroczona została granica 2000 zachorowań w powiecie od początku epidemii, wraz z dzisiejszymi potwierdzonymi zachorowaniami na terenie powiatu myślenickiego potwierdzono 2048 zakażeń koronawirusem.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 37 690 osób, a wyzdrowiało 19 798 chorych. Niestety podobnie jak w całym kraju rośnie śmiertelność pośród chorych. Tylko w czasie ostatniej doby w Małopolsce zmarło 43 osoby, a łączna liczba zgonów spowodowanych koronawirusem lub chorobami współistniejącymi wynosi 511.

Jak poinformowało w swoim dzisiejszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia, z powodu koronawirusa w szpitalach przebywa aktualnie 13 tys. 931 osób, u których potwierdzono zakażenie, 1150 jest podłączonych do respiratorów. W kraju jest 7 tys. 575 wolnych łóżek dla pacjentów z COVID-19 oraz 513 respiratorów.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń epidemicznych, w szczególności noszenie maseczek, dezynfekcję i zachowywanie wymaganego dystansu społecznego.

Related posts

5 1 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x