Zakończyła się pierwsza zdalna sesja Powiatu Myślenickiego

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Z niewielkimi problemami technicznymi zakończyła się XXII sesja Rady Powiatu Myślenickiego, która zarazem była pierwszą zdalną sesją w jakiej udział brali radni powiatowi. Była to również pierwsza sesja online jaką przeprowadził samorząd na terenie powiatu, gdyż do tej pory w obowiązującym stanie epidemii żaden z samorządów powiatu myślenickiego nie przeprowadził podobnej sesji.

Przebieg sesji można było obserwować przez internet na stronie Starostwa: https://myslenicki.sesja.pl/ , a radni zabierali głos i głosowali podjęcie uchwał za pośrednictwem internetu przebywając w różnych lokalizacjach. Obrady prowadził przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Żaba, który udzielał głosu poszczególnym radnym oraz prowadził głosowania wywołując radnych i odbierając od nich podjętą decyzję podczas poszczególnych głosowań.

Podczas sesji Starosta Myślenicki Józef Tomal oraz dyrektor SP ZOZ Adam Styczeń przedstawili aktualną sytuację epidemiczną na terenie powiatu myślenickiego. Dyrektor szpitala informował o ilości chorych, ich hospitalizacji oraz stanu zdrowotnego pracowników szpitala jak również poczynionych zakupów sprzętu i wyposażenia w ramach pozyskanych środków w budżetu państwa i powiatu.

Oddział zakaźny w myślenickim szpitalu przez okres epidemii udzielił pomocy dla 651 pacjentów, spośród których 91 było hospitalizowanych i u 36 potwierdzono zakażenie koronawirusem, 11 osób trafiło do szpitala jednoimiennego w Krakowie.(…) Aktualnie na oddziele zakaźnym jest 6 pacjentów z ujemnym wynikiem testu. informował dyrektor szpitala Adam Styczeń.

Wśród personelu szpitala stwierdzono 10 przypadków, u których stwierdzono zakażenie. To osoby, które miały bezpośredni kontakt z pacjentami. (…) Do 27 kwietnia przeprowadzono testy dla 216 osób, co stanowi ponad 1/3 liczbę pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. informował dyrektor szpitala.

Radni podjęli również uchwały dotyczące m.in.: przyjęcia sprawozdania z realizacji „Programu współpracy Powiatu Myślenickiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019″, określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych do realizacji w 2020 roku, przekazania Gminie Siepraw wykonania dokumentacji projektowej przebudowy pobocza gruntowego na chodnik z kostki brukowej przy drogach powiatowych.

Podczas sesji przyjęto sprawozdania z prac komisji za rok 2019 oraz przyjęto plany pracy poszczególnych komisji na rok 2020.

W wolnych wnioskach Starosta Józef Tomal poinformował o podjętych krokach jakie chce podjąć by przywrócić “normalną” pracę wydziałów Starostwa oraz ułatwieniach w czasie epidemii podczas kontaktu z urzędem.

Chcemy po 3 maja przywrócić większą bezpośredniość w wydziałach komunikacji, architektury czy geodezji.

Na zakończenie wolnych wniosków wicestarosta Rafał Kudas informował o podjętych krokach pomocowych w stosunku do przedsiębiorców jakie zostały poczynione ze strony Starostwa oraz Powiatowego Urzędu Pracy, który na bieżąco, jak informował wicestarosta, rozpatruje wnioski jakie leżą w jego kompetencji.

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x