Myśleniccy zapaśnicy ćwiczyli na zgrupowaniu w Janowie Lubelskim

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W 2019 roku zapaśnicy otrzymali od Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej przydział środków na dofinansowanie szkolenia dla grupy 18 zawodników w obu stylach w ramach kadry wojewódzkiej juniorów, kadetów i młodzików.

Z Klubu Sportowego „Dalin” powołania do kadry w stylu klasycznym otrzymali: kadeci – Jakub Miska, Krzysztof Szpakiewicz, Jan Mastela, Mikołaj Łętocha i Hubert Tylek, oraz młodzicy – Wojciech Łętocha, Kacper Bijan i Filip Pacelt. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu, Urzędu Marszałkowskiego, oraz dopłatom rodziców na dwutygodniowy obóz do Janowa Lubelskiego wyjechała czwórka naszych zawodników. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz, Jan Mastela, Mikołaj Łętocha i Wojciech Łętocha.

Opiekunami młodzieży w stylu klasycznym byli trenerzy: Ryszard Szpakiewicz – koordynator, oraz Piotr Budzyn i Piotr Kudas z KS Bieżanowianka, którzy zabrali dodatkowo ośmiu swoich zawodników. Uczestnicy zgrupowania zostali zakwaterowani w domkach kampingowych w ośrodku „Na Wyspie”, a baza treningowa znajdowała się na terenie pięknego Parku Rekreacyjnego „Zoom Natury”.

Program zgrupowania był bardzo urozmaicony. Obok treningów na macie obejmował pływanie na kajakach, gry i zabawy na boisku, marszobiegi, siłownię plenerową, wyjazdy na basen, wycieczki do miasta, oraz zajęcia na plaży i kąpiele w zalewie.

W wolnych chwilach uczestnicy obozu chętnie brali udział w zajęciach KO organizowanych przez instruktorów Balance Sport z Krakowa, którzy w tym okresie także przebywali na zgrupowaniu z grupą młodzieży. Jan Mastela i Krzysztof Szpakiewicz mieli również możliwość uczestnictwa w dodatkowych treningach gimnastycznych pod okiem trenera Balance Sport Grzegorza Błasiaka.

Program zgrupowania, opracowany pod kątem najważniejszych zawodów, które odbędą się we wrześniu, został zrealizowany w całości.

Zawodnicy są dobrze przygotowani do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w zapasach, oraz do Pucharu Polski Kadetów w sumo, który jest ostatnią eliminacją do Mistrzostw Europy.

informacja KS Dalin Zapasy

Powiązane wiadomości

Dodaj komentarz

Proszę się zalogować aby komentować.
  Subskrybuj  
Powiadom o