Zapaśniczy Turniej Mikołajkowy, zawodnicy Dalinu zdobyli 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W krakowskim turnieju będącym również czwartym rzutem Małopolskiej Ligi Zapaśniczej uczestniczyło łącznie 99 zawodników i zawodniczek z 6 klubów. KS Dalin reprezentowało dwóch zawodników walczących w zapasach klasycznych i siedmiu w formule uproszczonej. Nasi zawodnicy, którzy przyjechali na zawody w towarzystwie rodziców wywalczyli dziewięć medali: 4 złote, 2 srebrne i 3 brązowe. W zawodach rozgrywanych w stylu klasycznym pierwsze miejsce wywalczył Wojciech Łętocha, a Mikołaj Łętocha trzecie. W formule uproszczonej złote medale zdobyli: Patryk Jaśkowiec, Michał Niedojad i Kacper Żelazny, srebrne: Antoni Światłoń i Kacper Jamróz, a brązowe: Kacper Bijan i Konrad Sroka. Oprócz medali zawodnicy otrzymali od Mikołaja paczki ze słodyczami.

Na zakończenie zawodów podsumowano cały cykl Małopolskiej Ligi Zapaśniczej, oraz wręczono dodatkowe nagrody za klasyfikację drużynową i dla zawodników, którzy zwyciężali we wszystkich czterech zawodach. KS Dalin otrzymał puchar za zajęcie trzeciego miejsca. Dodatkowo nasz zawodnik Patryk Jaśkowiec znalazł się w trójce wyróżnionych zawodników, którzy zwyciężali w każdym turnieju.

Turniej Mikołajkowy był ostatnim tegorocznym startem w sezonie obfitującym w sukcesy na matach całej Polski. W najważniejszych zawodach zaliczanych do punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego (Mistrzostwa Polski i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików) nasi zawodnicy uzyskali 28 punktów. W 2019 roku punktowało pięciu zawodników KS Dalin. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz – 13 punktów, Jan Mastela – 11 punktów, Jakub Miska – 2 punkty, oraz Kacper Bijan i Filip Pacelt – po 1 punkcie. Pozostałe małopolskie kluby w stylu klasycznym i sumo uzyskały łącznie 9 punktów. Na podstawie ilości uzyskanych punktów Ministerstwo Sportu przydziela limity zawodników do szkolenia Kadr Wojewódzkich.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin składa serdeczne podziękowania sponsorom, oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do realizacji cyklu treningowego i realizacji wyjazdów na zawody krajowe i zagraniczne: Burmistrz Jarosław Szlachetka – Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Starosta Józef Tomal – Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Marta i Jan Sawiccy – JRD SAWICCY , Jarosław Bochenek -SEAT DYNAMICA Stefan Hołuj – HOTEL PARK, Maria Soska – PENSJONAT MARINA, Jan Burkat – CENTRUM HANDLOWE STARA CEGIELNIA, Stanisław Bisztyga, Ludwik Starzak

informacja KS Dalin Zapasy

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x