Zderzenia pojazdów w Brzączowicach i w Gruszowie

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Dyżurny Operacyjny KP PSP w Myślenicach o godzinie 16.59 w dniu 15 października otrzymał zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym (najechanie na poprzedzający pojazd) w miejscowości Brzączowice i trzech osobach, które zostały poszkodowane. Zastępy strażaków zabezpieczyły miejsce zdarzenia.

Medycznych czynności ratunkowych poszkodowanym dzieciom (9-letni chłopcy) udzielał obecny na miejscu zdarzenia ZRM. Służby medyczne po przebadaniu poszkodowanych nie stwierdziły potrzeby hospitalizacji w szpitalu. Przeprowadzono z użyciem sorbentu na jezdni sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych.

W akcji udział brały zastępy JRG Myślenice, OSP Brzączowice.

Przed godziną 8.00 w dniu 16 października w miejscowości Gruszów doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów osobowych na drodze powiatowej. Prawdopodobną przyczyną było oślepienie jednego z kierujących przez słońce. Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM nie stwierdził obrażeń u osób uczestniczących w kolizji.

Poddano sorpcji rozlane płyny eksploatacyjne, usunięto uszkodzone samochody poza drogę. W działaniach udział brały zastępy JRG Myślenice, OSP Gruszów.

informacja PSP Myślenice – mł. bryg. Roman Ajchler

Powiązane wiadomości