“Ze wschodu wędrują…” – spotkanie kolędowe na Górnym Przedmieściu

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

W sobotę 4 stycznia 2020r. w Domu Ludowym na Górnym Przedmieściu już po raz kolejny miało miejsce spotkanie „Ze Wschodu wędrują, na Górnym kolędują”, którego celem jest przed wszystkim integracja mieszkańców tej części miasta (i nie tylko).

Z okresem Bożego Narodzenia łączy się wiele pięknych tradycji. Jedną z nich jest wspólne śpiewanie kolęd. Wspólne kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więzi, daje uczucie bliskości i spełnia potrzebę bycia z drugim człowiekiem. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. W żadnym innym narodzie Boska Dziecina nie znalazła tyle zrozumienia co w narodzie polskim i polskich kolędach.

Organizacja tego wydarzenia miała na celu zachęcić wszystkich do wspólnego śpiewania, aby podtrzymać dobrą polską tradycję i uwrażliwić wszystkich uczestników na piękno i wymowę polskich kolęd i pastorałek. Na scenie prezentowały się dzieci, młodzież i dorośli z naszego lokalnego środowiska, śpiewając kolędy przy akompaniamencie lokalnych instrumentalistów, którzy towarzyszą spotkaniom od samego początku. Przybyli goście zasiedli przy suto zastawionych stołach, na których królowały tylko tradycyjne i własnoręcznie wykonane wyroby m.in. wędliny: schab, karczek, boczek, wiejski chleb, sałatka jarzynowa, chrzan z jajkiem, masełko, strogonow, grzaniec oraz domowe ciasta i ciasteczka upieczone także przez mieszkańców zaangażowanych w organizację.

Atrakcją dla najmłodszych, ale jak się okazało również dla tych trochę starszych, było wykonanie z przygotowanych materiałów oryginalnej tarczy rycerskiej na poniedziałkowy Orszak Trzech Króli. Z Parafii Świętego Brata Alberta, do której należy Górne Przedmieście, wyruszył 6 stycznia król Kacper w iście rycerskiej asyście w Orszaku Trzech Króli.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz – p. Burmistrz Jarosław Szlachetka, p. wiceburmistrz Mateusz Suder, p. radny Sejmiku Robert Bylica oraz przedstawiciele instytucji kultury.

Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych, a pogłos kolęd unosił się nad domami mieszkańców Górnego Przedmieścia.


Pełna galeria zdjęć “Ze wschodu wędrują…” – kliknij tutaj. 

Film z kolędowania – kliknij tutaj.

Bardzo się cieszymy, że tego wieczoru sala Domu Ludowego wypełniona po brzegi tętniła życiem. Partnerem niniejszego spotkania była Gmina Myślenice, Paulend Assistance oraz Wawel, który przekazał słodycze dla najmłodszych. Wydarzenie udało się zorganizować dzięki pomocy ludzi dobrej woli, którzy poświęcili swój czas i zaangażowali się w przygotowania. Żywimy nadzieję, że to spotkanie podobnie jak Wigilia dla Seniorów na stałe wpiszę się w kalendarz wydarzeń jakie mają miejsce w Domu Ludowym.

Organizatorzy

0 0 głosuj
Oceń artykuł

Powiązane wiadomości

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x