Wiadomości Sportowe 

Zgrupowanie Szkoleniowe Kadry Wojewódzkiej w Zapasach i Występy w Pucharach Polski

Podobnie jak w poprzednich latach część ferii zimowych zawodnicy KS Dalin spędzili na zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej w zapasach. juniorów. Powołania do kadry wojewódzkiej otrzymali następujący zawodnicy z naszego klubu: Jakub Moskała, Jan Mastela, Adrian Poradzisz, Jakub Miska, Krzysztof Szpakiewicz, Mikołaj Łętocha, Antoni Starzec i Wojciech Łętocha. Dzięki dofinansowaniu ze strony rodziców wymienieni zawodnicy wyjechali na tygodniowy obóz do Ośrodka Szkoleniowego „PALACE” w Zakopanem dysponującym doskonałą bazą szkoleniową (sala zapaśnicza, sala gimnastyczna wielofunkcyjna, siłownia, odnowa biologiczna). Opiekunami młodzieży byli trener koordynator Kadry Wojewódzkiej Młodzików Ryszard Szpakiewicz i Robert Proszkowiec. Program zgrupowania był bardzo urozmaicony – obok treningów na macie obejmował gry i zabawy na sali gimnastycznej, marszobiegi, zajęcia na siłowni, wyjścia do Aquaparku, oraz piesze wycieczki. Uczestnicy obozu mile spędzili czas w gronie kolegów i solidnie przygotowali się do udziału w tegorocznych zawodach. Najbliższe starty to: Puchar Polski Juniorów w Sumo w Dębicy 25.02, Puchar Polski Kadetów w Warszawie 2-4.03. i Mistrzostwa Śląska Kadetów w Katowicach 17.03.

Puchar Polski Juniorów w Sumo

Dębica – 25.02.2018

W zawodach uczestniczyło 101 zawodników z 14 klubów. Turniej był jednocześnie jednym z etapów kwalifikacji do Mistrzostw Europy, dlatego startowała cała polska czołówka. KS Dalin reprezentowali Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 60 kg i Jakub Miska w kat. wagowej do 70 kg. Dla naszych zawodników był to start kontrolny i treningowy, ponieważ oni walczą jeszcze w grupie Kadetów, a ponadto mieli sporą niedowagę. Zawodnicy Dalinu spisali się nieźle zajmując odpowiednio Krzysiek piąte, a Kuba siódme miejsce. Należy dodać, że Kuba walczył w najliczniejszej kategorii wagowej liczącej 19 zawodników. Dobra postawa dobrze rokuje przed Pucharem Polski Kadetów, który odbędzie się na początku maja w Kielcach.

Puchar Polski Kadetów w zapasach

Warszawa 2-4.03.2018

W zawodach uczestniczyło 256 zawodników z 52 klubów. Turniej był jednocześnie eliminacją do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się w Poznaniu z końcem maja. Województwo małopolskie reprezentowało pięciu zawodników z tego czterech z KS Dalin pod opieką Ryszarda Szpakiewicza . Byli to: Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 51 kg, Jakub Miska i Jan Mastela w kat. wagowej do 71 kg, oraz Jakub Moskała w kat. wagowej do 80 kg.
Poziom zawodów był bardzo wysoki. Walki były bardzo zacięte i wyrównane, ponieważ w przeciwieństwie do lat poprzednich były to jedyne kwalifikacje do finałów. Z każdej kategorii wagowej do finału awansowało 16 zawodników. Tym razem wszyscy nasi zawodnicy mieli bardzo trudne losowanie. Pomimo to dobrze spisali się Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela, którzy zakwalifikowali się do wielkiego finału w Poznaniu. Podczas zawodów oboje wygrali po dwie walki i zaliczyli po dwie porażki. Nie przegrali jednak ze słabeuszami, ponieważ ich przeciwnicy dotarli do finału i wywalczyli medale Pucharu Polski. Ostatecznie Krzysiek zajął 9 miejsce, a Janek 15. Niestety nie powiodło się pozostałej dwójce zawodników. Kuba Miska nie zmieścił się w limicie swojej kategorii wagowej i w efekcie walczył z cięższymi przeciwnikami. Kuba Moskała walczył po raz pierwszy po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana i nie był jeszcze w stanie wykazać się swoimi umiejętnościami. Pomimo to dzięki ambitnej postawie zajęli odpowiednio miejsca 24 i 23 w stawce liczącej ponad 30 zawodników.
Do finałów awansował również zawodnik Bieżanowianki Kraków – Dominik Krawczyk.

Polub tą informację i podziel się ze znajomymi.

Powiązane wiadomości

Napisz komentarz

Lub