59-letni mężczyzna przechodząc przez jezdnię został potrącony przez samochód dostawczy. Zmarł w szpitalu

20 maja br. około godziny 5:30 w Skomielnej Czarnej doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 59-letni pieszy. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa ruchu pieszego.

20 maja br. około godziny 5:30 w Skomielnej Czarnej doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł 59-letni mężczyzna. Mężczyzna chcąc przejść przez jezdnię wszedł pod nadjeżdżający od strony Tokarni samochód dostawczy. Poszkodowany w stanie ciężkim został zabrany do szpitala, lecz niestety nie udało się go uratować. Kierowca samochodu dostawczego, 50-latek z powiatu nowotarskiego był trzeźwy. Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury oraz biegłego sądowego ds. techniki i rekonstrukcji wypadków drogowych, którzy mają wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w ruchu pieszym.

Pamiętajmy. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla pieszych, pieszy jest obowiązany korzystać z niego. Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.
informacja KPP Myślenice
Dyskusja Facebook

Powiązane wiadomości

Skip to content