Zmiany w Budżecie Obywatelskim dla Myślenic, stawka 18 zł na mieszkańca

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

Radni na VIII sesji rady Miejskiej w Myślenicach uchwalili zmianę regulaminu Budżetu Obywatelskiego. Jedną z najistotniejszych zmian, która wpływa na wysokość środków przeznaczonych na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego jest stawka przeliczeniowa przypadająca na mieszkańca.

W ostatnim budżecie obywatelskim stawka na mieszkańca wynosiła 15 zł. Na ostatniej sesji poprzedniej kadencji Rady Miejskiej radni KWW Macieja Ostrowskiego uchwalili zmianę kwoty bazowej na 50 zł od mieszkańca. Na wniosek Burmistrza Szlachetki podczas dzisiejszej sesji (25 marca), przedstawiającego zmieniony regulamin BO stawka ma wynosić nie mniej niż 18 zł na mieszkańca gminy.

Jak tłumaczył Burmistrz Szlachetka utrzymanie stawki na poziomie 50 zł, powodowało by trudności budżetowe.

Jak zauważył na jednaj z komisji Radny Wojciech Malinowski, podniesienie stawki do kwoty 18 zł jest zbliżone do inflacji w okresie obowiązywania BO, a siła nabywcza tej wartości obecnie jest znacznie niższa. Podniesiono maksymalną kwotę zadania przypadającego na sołectwo. W uchwalonym dziś regulaminie, maksymalna pula środków przeznaczona na jedno sołectwo nie może przekroczyć progu 45 000 zł

Wraca po rocznej przerwie w budżecie obywatelskim “papierowy” sposób glosowania obok glosowania elektronicznego.

Powiązane wiadomości

0 0 głosuj
Oceń artykuł
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze

0
Chcielibyśmy poznać Twoje zdanie, proszę o komentarz.x
()
x